Структура
На підставі наказу по Першій обласній психлікарні № 111 від 11 липня 1977 року, на базі нового корпусу лікарні було відкрито наркологічне відділення на 90 ліжок. Згідно цього ж наказу, першою завідуючою відділенням було призначено Регеду Анастасію Степанівну, яка працювала на цій посаді до 1985 року.
З 1985р. по 2005 наркологічне відділення очолював Голуб Володимир Іванович.
На теперішній час віділення розраховане на 50 ліжок, з них 15- наркологічних, 35 – психіатричних та 3 ліжка палати інтенсивної терапії.
Персонал
На теперішній час у відділенні працює 45 медичних працівників.
- З червня 2005 року та по даний час відділення очолює кваліфікована, допитлива і наполеглива в освоєнні нових знань і навичок, лікарка нарколог та психіатр Роменська Олена Миколаївна, стаж роботи якої складає 29 років;
- Її заступником, помічником та правою рукою є лікарка – психіатр першої кваліфікаційної категорії зі стажем роботи 16 років – Демченко Марина Миколаївна;
- Пацієнтів, з великою повагою, гуманним ставленням та свідомим підходом до кожного обслуговує колектив з 16 медичних сестер/братів , 5 з яких мають вищу категорію, 4 – першу, та 4- другу. Невід’ємними працівниками даної структури являються 21 чоловік молодших медичних сестер/братів;
Послуги
На наркологічних ліжках лікуються пацієнти, що страждають на наркоманію та токсикоманію, хворі на алкоголізм та алкогольні психози. Психіатричні ліжка займають пацієнти з різними формами психічних захворювань. Допомогу надають лікарі-психіатри, психологи, психотерапевти.
Постійно впроваджуються нові методи лікування хворих на наркоманію та алкоголізм, проводяться сеанси психотерапії, впроваджуються психокоррекційні методики. Використовується комплекс психосоціальних впливів, індивідуальний підхід до можливостей пацієнта.
Постійно діють:
- музичні заняття;
- літературна гостинна;
- заняття арт-терапією по розробленій програмі;
- системна сімейна психотерапія;
- психосоціальні тренінги;
- групова терапія для родичів та близького оточення;
Психофармакологія проводиться в комплексі із психотерапією та психосоціальними заходами.
Особливу увагу заслуговує палата інтенсивної терапії ,яка була створена та обладнана у 2020 році. за підтримки обласного депутата Сумської обласної ради Миколи ЛАВРИКА . Палата інтенсивної терапії – це частина стаціонарного відділення, в якій виконується інтенсивне лікування пацієнтів, що потребують постійного цілодобового моніторингу, комплексної лікарської терапії і контролю проведених заходів.
Проведенням інтенсивної терапії займаються лікарі анестезіологи-реаніматологи Бойко Андрій Артурович, Гайдук Віта Вікторівна, Грицай Олександр Миколайович, Дзюба Сергій Григорович, Іващенко Петро Миколайовмч, Швайка Сергій Володимирович, а виконанням призначень лікаря та доглядом за пацієнтом — досвідчені медичні сестри, та молодший медичний персонал, що пройшли спеціальну підготовку. У разі необхідності для лікування хворого залучаються лікарі інших напрямів: кардіологи, хірурги, ендокринологи тощо.