У КНП СОР «Обласна клінічна спеціалізована лікарня» відбувся майстер-клас для медичного персоналу, присвячений питанням безбар’єрної комунікації та формуванню доступного, поважного й комфортного середовища для пацієнтів.
Захід проведено в межах проєкту «Підвищення спроможності медичних працівників Сумщини до відновлення та реінтеграції населення» за підтримки ініціативи «Спроможні та сильні: Суми», яку реалізує Фонд Східна Європа
https://eef.org.ua/
Під час лекції основну увагу було зосереджено на принципах безбар’єрної комунікації в медичному середовищі. Учасники обговорили, як важливо формувати поважне ставлення до пацієнтів через коректну лексику, етичні формулювання та усвідомлену поведінку медичного працівника.
Окремий акцент зроблено на тому, як слова та манера спілкування впливають на емоційний стан пацієнта. Розглядалися практичні приклади того, як уникати мовних бар’єрів, не травмувати людину словом і будувати довірливу взаємодію, особливо з пацієнтами, які належать до вразливих груп.
Тренерки благодійної організації Благодійний фонд «Національна агенція гуманітарної допомоги «ЗДОРОВІ»
— Тетяна Кузьменко та Ірина Пашкевич — представили сучасні підходи до безбар’єрного спілкування, засновані на практичному досвіді та реальних ситуаціях у сфері охорони здоров’я.
Захід став важливим кроком у формуванні культури безбар’єрності в медичному закладі та підвищенні якості взаємодії між медичними працівниками та пацієнтами.
Щиро дякуємо тренеркам за змістовну та практичну лекцію, а також Фонду Східна Європа за підтримку ініціатив, спрямованих на розвиток доступної та людиноцентричної медицини.